وال هوایی

ideaz.ir-1073-air-whale (2)

این روزها که هوا دارد به اوج گرمای خودش نزدیک می‌شود، ایده‌ای خلاقانه متناسب با این حال و هوا را معرفی می‌کنیم. ایده‌ای که با رویکرد جلوگیری از هدر رفتنِ آبِ تولید شده‌ی ناشی از عملکرد کولرهای گازی طراحی شده است.

عملکرد این دستگاه به این صورت است که لوله انتقال آب خروجی کولر گازی را باید به دریچه ورودی این وال هوایی وصل کنید و سپس این وسیله ابتدا اقدام به تصفیه و پاکسازی آب نموده و سپس بوسیله سنسورهای خود میزان رطوبت هوای اتاق را تشخیص داده و متناسب با آن، این آب های جمع‌آوری شده را تبدیل به بخار آب سرد می‌کند و در هوا منتشر می‌نماید. این کار باعث خواهد شد تا هوا خنک‌تر شده و کولر گازی شما کمتر کار کند. همچنین از هدر رفتن آبی که معمولاً وارد چاه‌ها و فاضلاب‌ها می‌شود جلوگیری خواهد شد.

وال هوایی برای کار کردن نیاز به سه عدد باطری دارد و به این خاطر وال هوایی (Air Whale) نام‌گذاری شده است که شبیه وال‌ها، آب را از درون خود با فشار به صورت ذرات ریز آب، به بیرون پمپاژ می‌کند.

وال هوایی در سال ۲۰۱۵ برنده جایزه معتبر طراحی Red Dot شده است.

نام طراح: Deng Pei-Chih

آیدیاز - وال هوایی آیدیاز - وال هوایی آیدیاز - وال هوایی

۸۰۰x100

مطالب مرتبط

2 نظر

 1. صرافی

  معمولا تو وسیله های مهندسی میزان دقیق کاهش مصرف مشخص میشه، اینطوری میشه با در نظر گرفتن قیمت و میزان صرفه جویی در مورد خریدش تصمیم گرفت

  پاسخ
  1. گروه آیدیاز

   حق با شماست… ولی هنوز اطلاعات فنی دقیقی از این ایده منتشر نشده. چون به تازگی در مسابقه طراحی RedDot شرکت کرده!

   پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *