سلام؛ دستیار باهوش شما هستم!

در فیلم‌های فانتزی حتما دیده‌اید که مثلا یک روبات مثل منشی یا دستیار دور و بر آدم می‌چرخد و نکات مهم را گوشزد می‌کند و در عین حال پیشنهادهایی هم می‌دهد و البته حرف‌های شما را گوش می‌دهد و صدای خوبی هم دارد! خب این فانتزی خیلی هم دور از دسترس نیست.

یک گروه خلاق و ایده‌پرداز توانسته‌اند تا حدود زیادی به این ایده فانتزی نزدیک شوند منتها به شکل یک ساعت رومیزی! این ساعت رومیزی که از هوش مصنوعی (A.I.) بسیار پیشرفته‌ای برخوردار است، فرمان های صوتی شما را دریاقت کرده و ثبت می‌کند و در مواقع مورد نیاز، اجرا می‌کند. به عنوان مثال می‌توانید موقع خواب به او بگویید که ساعت ۹ صبح بیدارتان کند؛ پس این ساعت رأس ساعت ۹ چراغها را روشن کرده و با صدایی دلنشین شما را صدا می‌زند و اگر اصرار بر بیدار نشدن داشته باشید، با یادآوری میزان ترافیک و زمان مورد نیاز برای رسیدن به محل کار، خواب را از سر شما می‌بَرد.

همچنین به مرور زمان این رفتارهای شما را ثبت می‌کند و از طریق ساختار هوش مصنوعی خود، متوجه خواهد شد که چقدر قبل از رسیدن به محل کار باید شما را صدا بزند تا به موقع برسید!

همچنین وضعیت آب و هوا را نیز به شما اعلام می‌کند و در صورتیکه تنظیمات لازم را انجام داده باشید، اگر هوا بارانی باشد، از بیدار کردن شما برای ورزش صبحگاهی بیرون از خانه منصرف خواهد شد.

این دستیار هوشمند از طریق اتصال به تلفن همراه، به خوبی مسیر حرکت شما را در ورزش شناسایی می‌کند و در صورتیکه پیشرفت ورزشی‌تان خوب نباشد، به اطلاعتان خواهد رساند.

علاوه بر این، می‌توانید دوربین‌های مداربسته خانه، سیستم تهویه و گرمایش و سرمایش، دستگاه‌های برقی، سیستم امنیتی و سایر وسایل خانه که دارای قابلیت هوشمندسازی هستند را به این ساعت رومیزی متصل کنید تا بتوانید از طریق صفحه نمایش آن، همه این وسایل را کنترل کنید.

قابلیت‌های این دستگاه هوشمند آنقدر بالاست که ساعت‌ها می‌توان راجع به آن صحبت کرد ولی با مشاهده ویدئوی این محصول می‌توانید نکات زیادی را در مورد آن دریابید.

نکته قابل توجه این است که شما هر چقدر از این دستیارتان بیشتر کار بکشید و بیشتر با او صحبت کنید، او باهوش‌تر خواهد شد! این محصول در حال حاضر مشغول جمع‌آوری سرمایه به منظور تولید انبوه است و قرار است تا پایان سال ۲۰۱۷ میلادی به بازار عرضه شود.

نام تجاری محصول: Bonjour

آیدیاز - دستیار باهوش آیدیاز - دستیار باهوش آیدیاز - دستیار باهوش آیدیاز - دستیار باهوش

۸۰۰x100

مطالب مرتبط

2 نظر

    1. گروه آیدیاز

      این محصول هنوز تولید نشده…. سال ۲۰۱۷ قراره تولید محدود بشه و البته کاربردش بیشتر برای خانه های هوشمند هست که بسترش خیلی در ایران فراهم نیست.

      پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *