آب‌پز کن؛ آب جمع کن

آب‌پز کردن گیاهان و سبزیجات خوراکی تحت فشار کنترل شده یکی از بهترین روش‌ها برای پخت آنها و در عین حال حفظ ویتامین‌ها و دیگر خواص‌شان است.

این وسیله خلاقانه آشپزخانه به نام Boil-up که ما نام آن را « آب‌پز کن؛ آب جمع کن » گذاشته‌ایم، شامل بهترین و مبتکرانه‌ترین ترکیب از پخت‌و‌پز سریع، بهره‌وری انرژی و باز تولید آب برای تهیه نوشیدنی‌های خوشمزه با کاربردی آسان است.

Boli-up حاوی دو منبع است:یک منبع دولیتری که در پایین آن قرار دارد و پس از پر کردن آن توسط شما می‌تواند تحت فشار (مثل زودپز) سبزیجات و میوه‌ها را آب‌پز کند. منبع دوم با حجم ۱٫۵ لیتر، خود به خود از جمع آوری بخار آب حاصل از منبع اول و تبدیل مجدد آن به آب، پر می‌شود.

این وسیله بر اساس اصل تبخیر و تراکم آب، تحت فشار کنترل‌شده کار می‌کند. در لحظه‌ای که آب به جوش می‌آید، بخار آب از طریق لوله‌ای کوچک با فشار به سمت بالا هدایت می‌شود.

آب جوش تولید شده به این روش از لحاظ تغذیه‌ای بسیار غنی است و می‌توان آن را برای کارهای مختلف مثل تهیه سوپ، سوس یا حتی آبیاری گیاهان مورد استفاده قرار داد. بعلاوه می‌توانید با اضافه کردن چاشنی‌ها یا طعم دهنده‌های مختلف به قسمت بالایی – مثل اسانس‌ها و عطرها –  آب را با عطر و طعم دلخواه معطر کنید.

طراح: Ozge Celebi

آیدیاز - آب‌پز کن؛ آب جمع کن آیدیاز - آب‌پز کن؛ آب جمع کن آیدیاز - آب‌پز کن؛ آب جمع کن آیدیاز - آب‌پز کن؛ آب جمع کن آیدیاز - آب‌پز کن؛ آب جمع کن آیدیاز - آب‌پز کن؛ آب جمع کن آیدیاز - آب‌پز کن؛ آب جمع کن

۸۰۰x100

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *