قایق نجات خورشیدی

هر ساله عده بیشماری در دریا غرق می‌شوند اما با توجه به پیشرفت‌های بسیار زیاد در تجهیزات ایمنی چرا این اتفاق هنوز هم روی می‌دهد؟

یافته‌های طراح کنجکاوی به نام Corban Warrington نشان می‌دهد که زمان، دید نامناسب، خطای انسانی و کاهش دمای بدن مهم‌ترین عوامل دخیل در این امر هستند و راه‌حل خلاقانه‌ای که او پیشنهاد داده، تمامی این مشکلات را هدف گرفته تا از غرق شدن افراد جلوگیری کرده و جان انسان‌ها را در دریا نجات دهد.

این وسیله که یک قایق نجات خورشیدی است، به راحتی بسته‌بندی شده و در محلی قرار می گیرد که در دسترس خدمه باشد و در زمان نیاز فقط لازم است یکی از خدمه پین مخصوص در این تیوب را بکشد و با استفاده از فنر مخصوص آن را آزاد کند و فورا آن را در آب پرتاب کند تا در آنجا با سیستم فعال‌سازی، این قایق خودبخود پر از هوا شود.

قایق نجات خورشیدی چراغی در قسمت بالا دارد با یک LED که در آب فعال می‌شود و نیز یک سیستم تشخیص خودکار که به خدمه اجازه می‌دهد بتوانند مدام محل آن را ردیابی کنند.

نور LED از نوارهایی تشکیل شده است که یک دید ۳۶۰ درجه سراسری ایجاد می‌کنند. این LEDهای فوق‌العاده روشن، مدام فلاش می‌زنند طوریکه قایق نجات در هر شرایط آب و هوایی و بویژه در شب‌ها از راه دور قابل مشاهده شود.

هنگامی که این قایق نجات بادی پر از هوا شد و فرد در آن قرار گرفت، دیگر با آب تماسی ندارد و به این ترتیب از مصرف انرژی و کاهش دمای بدن جلوگیری می‌شود تا میزان فرصت نجات فرد افزایش یابد. بعلاوه در این قایق یک پتوی حرارتی نیز تعبیه شده تا در زمان نیاز دمای بدن فرد را افزایش دهد. تمامی این امکانات و ویژگی‌ها به همراه امکان استفاده سریع و آسان به افزایش شانس نجات افراد در دریا کمک بسیاری می‌کنند.

طراح: Corban Warrington

آیدیاز - قایق نجات خورشیدی آیدیاز - قایق نجات خورشیدی آیدیاز - قایق نجات خورشیدی آیدیاز - قایق نجات خورشیدی آیدیاز - قایق نجات خورشیدی آیدیاز - قایق نجات خورشیدی آیدیاز - قایق نجات خورشیدی آیدیاز - قایق نجات خورشیدی آیدیاز - قایق نجات خورشیدی

۸۰۰x100

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *