بریل اسکرین

سال ۲۰۱۷ هستیم و در بسیاری از جنبه‌های تکنولوژی پیشرفت‌های زیادی رخ داده است؛ پیشرفت‌هایی که بعضی از آنها شاید واقعا غیر ضروری به نظر برسند ولی تاکنون به این موضوع فکر کرده‌اید که چرا برای استفاده نابینایان از این هم فناوری و پیشرفت کاری نشده است؟

همین مسأله دستمایه یک گروه خلاق طراحی و تولید محصولات فناورانه شده که یک بریل اسکرین طراحی کنند؛ یعنی صفحه نمایشی که می‌تواند حروف و کلمات را به زبان بریل تبدیل کند!

بریل اسکرین می‌تواند در تلفن‌های همراه هوشمند مورد استفاده قرار بگیرد و تمامی اطلاعاتی را که دیگران می‌توانند روی صفحه نمایش لمسی ببینند و تمام دستوراتی را که از طریق این صفحه می‌توانند ارائه کنند، از طریق این تلفن هوشمند و صفحه نمایش اختصاصی‌اش برای نابینایان اعمال کنند.

این پروژه هنوز به مرحله اجرایی نرسیده ولی طراح آن قصد دارد به زودی تولید آن را توسط شرکت‌های بزرگ آغاز نماید. به نظر می‌رسد با تولید این محصول خلاقانه و دیگر محصولاتی از این دست برای نابینایان تحولی عظیم در این حوزه رخ دهد.

نام تجاری محصول: Textura

طراح: Isa Velarde

آیدیاز - بریل اسکرین آیدیاز - بریل اسکرین آیدیاز - بریل اسکرین آیدیاز - بریل اسکرین آیدیاز - بریل اسکرین آیدیاز - بریل اسکرین

۸۰۰x100

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *