جاروبرقی هوشمند

این ایده توسط آقای هادی دیگرانی کفشیان، برای آیدیاز ارسال شده است.

جاروبرقی هوشمند

ارائه‌دهنده ایدههادی دیگرانی کفشیان ( haddig72@yahoo.com )
تحصیلاتفوق دیپلم – دانشجوی پزشکی
عنوان ایدهجاروبرقی هوشمند
دسته‌بندی ایده
خانه و آشپزخانه
این ایده چه مشکلی را حل می‌کند؟
در این طرح جارو کردن منزل و سایر مکان‌های عمومی و خصوصی بدون تحرک انسانی صورت می‌گیرد. همچنین در اختراع جدید روشن و خاموش کردن از راه دور امکان پذیر است. از طرفی با استفاده از دسته که مدارهای روشن / خاموش کننده و همچنین نور انداز در آن قرار گرفته، امکان حرکت دادن جارو و تمیز کردن تمامی نقاط بدون اینکه نقطه تمیز نشده یاشد وجود دارد.
با سیستم و اختراع کنونی تمام نقاط مکان مورد نظر حتی قسمت‌های سخت هم تمیز می‌شوند. البته بدون هیچ تحرک انسانی برای آن‌هایی که کمر درد یا مشکل استخوانی دارند.
شرح کامل ایده و کارکردهای آن
در جاروی هوشمند فرد برای اینکه منزل یا هر مکان مدد نظر را جارو کند، یک دسته به نام دسته کنترل که مدارهای برد امواج RF و امواج SUBRED در آن قرار گرفته شده است را با زدن دکمه power ریموت جارو روشن می کند که جارو می‌تواند با منبع تغذیه ولتاژی برق خانگی یا باتری قابل شارژ روشن شود و با زدن کلید power برد فرستنده امواج SUBRED موجود در دسته کنترل جارو آماده حرکت و فرمان‌گیری از این دسته می‌باشد که امواج مادون قرمز را به طرف نزدیکی‌های سنسورهای مدار برد گیرنده امواج SUBRED موجود در جلوی جارو که قرار داده شده است را از راه دور (در حالت استراحت یا نشسته و یا هر وضعی …) انداخته؛ سنسور بلافاصله پس از دریافت امواج تحریک شده و فرمان حرکت را می‌دهد (هم به موتور حرکت دهنده و هم به موتور تغییر جهت جارو) و پیوسته امواج فرستنده SUBRED گسیل شده در دسته کنترل را از جلوی سنسورها دور کرده تا به محل مد نظر یا هر نقطه مد نظر برسد که جارو این امواج را دنبال کرده تا به محل مد نظر برسد و آن محل را جارو کند.
مالکیت ایدهایده متعلق به خودم است.
آیا این ایده برای اولین بار است جایی منتشر می‌شود؟بله
۸۰۰x100

مطالب مرتبط

1 نظر

  1. امیررضا

    سلام
    به نظرم ایده جالبیه و همچنین کاربردی هم برای محیط های خصوصی مانند خانه های مسکونی و هم محیط های غمومی مانند ادارات یا حتی سطح شهر

    پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *