کرکره خورشیدی

استفاده از انرژی‌های پاک مانند انرژی خورشیدی به سرعت در همه کشورها در حال گسترش است. حتی در کشور ما هم که انرژی‌های فسیلی مانند نفت و گاز با قیمت کمی در اختیار مصرف کننده قرار می‌گیرند، به دلیل رو به پایان بودن این منابع خدادادی، روند استفاده از انرژی‌های خورشیدی در حال شکل‌گیری و توسعه است؛ انرژی‌هایی که دیگر نیازی به پرداخت قبض و آبونمان ندارند و به صورت کاملا رایگان در اختیار همه هستند.

در این میان کاربردی کردن این گونه تکنولوژی‌ها برای مصارف خانگی از اهمیت بالایی برخوردار است. کرکره خورشیدی یکی از این نمونه‌هاست که به صورت بسیار خلاقانه و حرفه‌ای توانسته ایده استفاده از انرژی‌های پاک در منزل یا محیط کار را اجرایی نماید.

کرکره خورشیدی در واقع می‌تواند به عنوان یک حفاظ هوشمند بیرون یا درون پنجره خانه و محل کار شما نصب شود و در ساعات تابش خورشید انرژی لازم برای مصارف عمومی را تأمین نماید. هر متر مربغ این کرکره می‌تواند در روز حدود ۱۰۰ وات انرژی تولید و ذخیره کند که برای روشن کردن ۳۰ لامپ LED یا ۳ عدد لپ‌تاپ کفایت می‌کند.

همچنین سازمان‌هایی که نماهای بیرونی زیادی دارند، می‌توانند علاوه بر تولید برق مورد نیاز خود، اضافه انرژی تولید شده را یا ذخیره نمایند یا به فروش برسانند.

از ویژگی‌های منحصر به فرد این کرکره، هوشمندی آن است. چرا که هم می‌توان آن را با استفاده از تلفن همراه کنترل کرد و هم به صورت اتوماتیک تنظیم کرد تا متناسب با جهت تابش خورشید، خود را تنظیم نماید.

طبق بررسی‌های انجام شده توسط طراحان این کرکره خورشیدی، استفاده از این محصول خلاقانه می‌تواند تا ۷۰ درصد هزینه‌های انرژی یک خانوار را کاهش دهد.

در نهایت این محصول خلاقانه در راستای استفاده از انرژی‌های خورشیدی، با سایر تجهیزات هوشمند خانه نیز می‌تواند هماهنگ شود. نصب آن نیز به راحتی نصب یک کرکره معمولی به پنجره است.

نام تجاری محصول: Solar Gaps

طراح: Yevgen Erik

آیدیاز - کرکره خورشیذی آیدیاز - کرکره خورشیذی آیدیاز - کرکره خورشیذی آیدیاز - کرکره خورشیذی آیدیاز - کرکره خورشیذی آیدیاز - کرکره خورشیذی آیدیاز - کرکره خورشیذی آیدیاز - کرکره خورشیذی

۸۰۰x100

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *