بازگشت به طبیعت؛ تبلیغ خلاقانه شوینده‌های طبیعی

هر ساله میلیون‌ها تن آلاینده‌های مضر برای طبیعت به دلیل مصرف شوینده‌های شیمیایی مثل شیشه پاک‌کن‌ها، توالت شورها، جرم‌گیرها و … وارد محیط زیست می‌شوند که اثرات غیر قابل جبرانی بر روی آن دارند. همچنین مقادیر بسیار زیادی پلاستیک غیر قابل بازیافت نیز برای تولید بسته‌بندی‌های این محصولات مصرف می‌شود در حالیکه بسیاری از این کارها را می‌توان با استفاده از مواد طبیعی بدون ضرر و ارگانیک انجام داد.

به عنوان مثال می‌توان به جای شیشه شور از مخلوط آب و لیموترش استفاده کرد و یا از دارچین به عنوان یک دهان شوی جایگزین خمیردندان بهره برد.

همین موضوع دستمایه برنامه‌ریزی یک کمپین تبلیغ خلاقانه شوینده‌های طبیعی شده است که با حمایت WWF (صندوق مالی جهانی حفاظت از طبیعت) در استرالیا برگزار شده است. هدف این کمپین تبلیغاتی خلاقانه ترویج استفاده از شوینده‌های طبیعی و ارگانیک به جای شوینده‌های شیمیایی و همچنین کاهش مصرف بسته‌بندی‌های پلاستیکی بوده است.

برای این منظور، بسته‌بندی‌هایی طراحی شده است که بر روی هر کدام از آنها طرح یکی از شوینده های شیمیایی بریده شده است ولی داخل بسته بندی، به جای شوینده، جایگزین ارگانیک و طبیعی آن (مثل دارچین، لیمو ترش، پرتقال و …) قرار داده شده است.

علاوه بر این، مشابه همین بسته‌بندی‌ها در ابعاد بزرگتر نیز در سطح شهر قرار داده شده‌اند که افراد می‌توانند میوه مورد نظر را به صورت رایگان از مخزن زیرین آن بردارند و استفاده کنند. کیوسک‌های آموزشی هم برای نحوه استفاده از این محصولات برای مصارف بهداشتی خانگی طراحی شده است.

البته بسته‌بندی‌های طراحی شده همگی از جنس مقوای بازیافتی هستند که هیچ آسیبی به طبیعت وارد نمی‌کنند.

این کمپین به سفارش شرکت Just طراحی شده؛ لذا در پایین تمام جعبه‌ها جمله‌ای با مضمون مرتبط با آن بسته شبیه این جمله حک شده است:

«دهان شوبه طبیعی خودتان را بسازید؛ دستورالعمل در سایت just.net.au موجود است»؛

حال افراد می‌توانند با مراجعه به این سایت دستورالعمل ساخت انواع و اقسام شوینده‌های خانگی با استفاده از مواد طبیعی را به صورت ویدئویی یاد بگیرند.

شعار این کمپین تبلیغ خلاقانه شوینده‌های طبیعی این است: «create a better tomorrow, today». (امروز آینده بهتری را بسازید).

طراح کمپین:  Leo Burnett

آیدیاز - تبلیغ خلاقانه شوینده‌های طبیعی آیدیاز - تبلیغ خلاقانه شوینده‌های طبیعی آیدیاز - تبلیغ خلاقانه شوینده‌های طبیعی آیدیاز - تبلیغ خلاقانه شوینده‌های طبیعی آیدیاز - تبلیغ خلاقانه شوینده‌های طبیعی آیدیاز - تبلیغ خلاقانه شوینده‌های طبیعی آیدیاز - تبلیغ خلاقانه شوینده‌های طبیعی

۸۰۰x100

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *