هنر سایه ها

قبلا در پست‌های گذشته آیدیاز، استودیوی عکاسی را معرفی کرده بودیم که اقدام به ثبت تصاویری خلاقانه با استفاده از سایه و اجسام طبیعی کرده بود. این بار هم در پستی مرتبط، قصد داریم مجموعه‌ای از تصاویر خلاقانه را به شما معرفی کنیم که تبدیل به ژانری تخصصی در عکاسی شده است.

این سبک از عکاسی خلاقانه که به آن هنر سایه ها یا «Shadow art» هم گفته می‌شود، در حقیقت هنر ترکیب و چیدن وسایل کنار هم و تابش نور به آنهاست، طوری که روی دیوار بتواند نشان دهنده تصویری بدیع و جذاب باشد؛ تصویری که به هیچ عنوان گمان نمی‌کردید بتوان با آن اشیاء درست کرد.

برخی با زباله‌های قابل بازیافت این کار را کرده‌اند؛ بعضی با چیدن وسایل دم دستی خانه مثل مداد و قوطی کنسرو و دسته جارو؛ و برخی نیز خودشان را سبب ایجاد سایه مورد نظر روی دیوار کرده‌اند؛ درست مثل سبک پیشرفته‌ای از بازی دوران کودکی همه ما؛ وقتی که دستگاه‌های موبایل و تبلت جای بازی‌های کودکانه را نگرفته بودند و … ناگهان برق می‌رفت!

هنر سایه ها نیاز به هیچ تجهیزات خاصی ندارد. کافی‌ست در تاریکی، چراغ‌ها را خاموش کنید و فقط یک منبع نور ایجاد کنید؛ حالا شمایید و خلاقیت‌تان و دنیای سایه‌ها!

در پست‌های آینده نمونه‌های بیشتری از این تصاویر را برای شما آماده خواهیم کرد.

آیدیاز - هنر سایه ها آیدیاز - هنر سایه ها آیدیاز - هنر سایه ها آیدیاز - هنر سایه ها آیدیاز - هنر سایه ها آیدیاز - هنر سایه ها آیدیاز - هنر سایه ها آیدیاز - هنر سایه ها آیدیاز - هنر سایه ها آیدیاز - هنر سایه ها آیدیاز - هنر سایه ها

۸۰۰x100

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *