یخچال در آینده

الان که این ایده خلاقانه منتشر می شود، سال ۱۳۹۶ است و عنوان این ایده هم، یخچال در آینده است ولی احتمالا حدود ۱۰ سال آینده، افرادی که این ایده را می خوانند، به ذهنیات ما با کمی تمسخر نگاه می کنند.

یک گروه طراح خلاق کره ای دور هم جمع شده اند و با همفکری، طرح هایی را مربوط به یخچال های آینده ارائه داده اند و سعی کرده اند تا حدود زیادی هم این طرح ها خلاقانه باشد.

اما آیتم های این یخچال خلاقانه:

  • این یخچال، همراه خود یک اپلیکیشن دارد که روی تلفن های همراه هوشمند نصب می شود و در هر لحظه شما می توانید ببینید که از هر ماده غذایی به چه میزان درون یخچال دارید؛ همچنین زمان خرید و تاریخ انقضای آن را مشاهده کنید. و البته ده ها قابلیت دیگر…
  • درون یخچال ریل هایی تعبیه شده که محل آویزان کردن کیسه های نگهداری مواد است. این کیسه ها که به حالت وکیوم هستند، به صورت دیجیتالی تاریخ نگهداری ماده مورد نظر را نشان می دهند. این کار باعث خواهد شد تا فضای بیشتری از درون یخچال مورد استفاده قرار بگیرد.
  • خلاقانه ترین بخش یخچال، شیوه برداشتن برخی مواد غذایی از درون آن است. برای برداشتن این کیسه های وکیوم شده، نیازی به باز کردن در یخچال نیست. فقط کافی ست محصول مورد نظر را با استفاده از اپلیکیشن یا صفحه لمسی روی یخچال انتخاب کنید تا از دریچه میانی یخچال برای تان خارج شود. درست شبیه دستگاه های اتوماتیک فروش نوشابه و آبمیوه! با این کار صرفه جویی بسیار زیادی در مصرف انرژی صورت خواهد پذیرفت و این آیتم، احتمالا اصلی ترین آیتم طراحی های وسایل در نسل های آینده است!

البته طرح مربوط به یخچال در آینده معایبی هم دارد و آن هم عدم توجه به تکنولوژی های نوین در سیستم های خنک کننده است که احتمالا با تحولی عظیم در سال های آینده روبرو خواهد شد.

طراحان این یخچال خلاقانه بیشتر خواسته اند جنبه های دیجیتالی زندگی آینده را با یخچال های امروزی تلفیق کنند و طرحی بدیع ارائه دهند.

نام تجاری طرح: Zero

طراحان: Wanki Kim, Ara Jo, Seunghee Seo, Soyeon Na و Nahyeon Park

آیدیاز - یخچال در آینده آیدیاز - یخچال در آینده آیدیاز - یخچال در آینده آیدیاز - یخچال در آینده آیدیاز - یخچال در آینده آیدیاز - یخچال در آینده آیدیاز - یخچال در آینده آیدیاز - یخچال در آینده

۸۰۰x100

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *