آیدیاز ۵ ساله شد

old

پنج سال از شروع فعالیت آیدیاز می‌گذرد. پنج سال پیش، آیدیاز، خودش فقط یک ایده‌ی خلاقانه توی ذهن ما بود! فقط می‌دانستیم که قرار است پایگاهی اینترنتی برای معرفی محصولات و فکرهای خلاقانه راه بیاندازیم. آن روزها برایش دنبال اسم می‌گشتیم. دنبال دامین‌هایی بودیم که هم به خلاقیت و نوآوری و ایده نزدیک باشد هم قبل از ما کسی آن آدرس را ثبت نکرده باشد. بالاخره از بین اسامی بسیاری که روی کاغذ نوشته بودیم، آیدیاز را انتخاب کردیم. که جمع کلمه‌ی ایده به زبان انگلیسی است. فقط مشکلمان این بود که آیدیاز با حرف آخر “اِس”، قبلا اشغال شده بود و ما تصمیم گرفتیم در اقدامی خلاقانه، آیدیاز را با “زد” بنویسیم! به همین راحتی شروع کردیم اما سختی‌ها تازه خودشان را به ما نشان دادند. روزی سه تا ایده‌ی خلاقانه را از سایت‌های ایده‌ی خارجی ترجمه می‌کردیم تا شما هربار به آیدیاز دات آی آر سر می‌زنید، یک ایده‌ی تازه ببینید.
شعار آیدیاز این بود که: ایده‌های ساده تاثیرهای بزرگی در زندگی دارند. هنوز هم به این شعار اعتقاد داریم. و طی این پنج سال آیدیاز را از یک وبلاگ ساده به مجموعه‌های مستقلی شامل سایت (با بخش‌ها و امکانات متنوع)، کانال تلگرام (با بیش از هزار پست)، صفحه‌ی اینستاگرام (با نزدیک هزار ایده) و اخیراً سایت فروشگاه آیدیازشاپ (با حدود ۵۰ محصول) گسترش داده‌ایم و نفراتمان را اضافه کرده‌ایم. در تمام این مدت شاهد بودیم که شما مخاطبان آیدیاز، با تماشای ایده‌های خلاقانه و مطالعه‌ی توضیحات مختصری درباره‌ی آنها، چقدر به داشتنِ زندگی خلاق، مشتاق‌تر شده‌اید. بسیاری از شما دوستان آیدیاز، هر روز ایده‌های ساده اما موثر خود را برای ما می‌فرستید و درباره‌ی ایده‌های آیدیاز، نظر می‌دهید و این یعنی آیدیاز توانسته است به کمک شما، خلاقیت و نوآوری را به زندگی‌ مخاطبان خود وارد کند.
خرداد مال سال جاری، در آستانه‌ی ۵ساله شدن آیدیاز، فروشگاه آیدیازشاپ را راه‌اندازی کردیم. مدت زمان زیادی بود که قولش را داده بودیم و بالاخره با محصولات محدودی فروشگاه را باز کردیم. خوشبختانه با استقبال خوب شما عزیزان روبرو شدیم اما رفته رفته با دریافت درخواست‌های متعدد تولیدکننده‌های گرامی داخلی مبنی بر همکاری با آیدیاز، تصمیم گرفتیم در کنار وارد کردن محصولات خلاقانه‌ی خارجی موردعلاقه‌ی شما، با هدف حمایت از تولید ملی، به محصولات داخلی بهای بیشتری بدهیم و تسهیلاتی برای تولید این محصولات فراهم کنیم. آیدیاز در بخشی با نام “ساخت ایران” در فروشگاه آیدیازشاپ، از این محصولات حمایت می‌کند و تا کنون با برخی تولیدکننده‌های داخلی برای فروش محصولاتشان همکاری کرده است.
مجله‌ی اینترنتی آیدیاز یعنی همین صفحه‌ای که با آدرس IDEAZ.IR باز کرده‌اید، هر روز یک ایده‌ی خلاقانه را با عکس‌ها و فیلم‌ها و توضیحات مفصل به شما معرفی می‌کند. مختصری از این ایده روی کانال تلگرام و صفحه‌ی اینستاگرام هم قرار می‌گیرد اما مسئولین تلگرام و اینستاگرام، علاوه بر ایده‌ی روزانه‌ی سایت، ایده‌های متعددی را برای مخاطبان خود نمایش می‌دهند.
آیدیاز از همه‌ی شمایی که از پنج سال گذشته تا کنون، حتی در یک سال و نیم تعطیلیِ سایت، همراهش بوده‌اید متشکر است. تمام تلاشمان را می‌کنیم تا ایده‌های موردعلاقه‌ی شما را نمایش بدهیم، محصولات موردنظرتان را به فروشگاه اضافه کنیم و آنها را با کیفیت بالا و قیمت مناسب به شما عرضه کنیم. صمیمانه با تمام تولیدکننده‌های محصولات خلاقانه همکاری خواهیم داشت و خوشحالیم که ما را در هیچ‌کدام از شبکه‌هایمان تنها نمی‌گذارید و انتقادها و پیشنهادهایتان را دریغ نمی‌کنید.

۸۰۰x100

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *