موتور نیفتادنی!

این وسیله نقلیه خلاقانه که فعلا با نام C-1 شناخته می‌شود، کارایی و حال و هوای موتورسیکلت را با راحتی و امنیت اتومبیل ترکیب کرده و وسیله نقلیه شهری منحصر بفردی را ایجاد کرده است. موتور نیفتادنی C-1 وسیله‌ای کاملاً سرپوشیده است و مهمتر از همه، قادر است تعادل خود را در هر شرایطی حفظ کند.

در قسمت عقب این موتور، فضای کافی برای یک سرنشین و نیز جای کافی برای وسایل اضافه وجود دارد. C-1 به عنوان موتورسیکلتی در نظر گرفته شده که به راننده امکان جابجایی و حرکت راحت در ترافیک را می‌دهد و حتی تا ۵۰ درصد زمان طی مسافت را نسب به خودرو کم می‌کند و البته هنگام رسیدن به مقصد، راننده می‌تواند این وسیله را در فضای پارکینگ – حتی قسمت مربوط به موتورسیکلت – پارک کند.

C-1 صددرصد الکتریکی است و سرعت آن بیش از ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت است که با هر بار شارژ می‌تواند بیش از ۳۲۰ کیلومتر را طی کند. این وسیله برای شتاب از صفر تا ۱۰۰، در حدود ۶ ثانیه زمان لازم دارد!

زمان شارژ این موتوز نیفتادنی به ولتاژ مورد استفاده بستگی دارد ولی با ولتاژ ۲۲۰ شهری حدود ۴ ساعت طول می‌کشد. البته با استفاده از ایستگاه‌های شارژ سریعِ ۴۰۰ تا ۵۰۰ ولتی می‌توان آن را در کمتر از نیم ساعت به میزان ۸۰ درصد شارژ کرد.

رمز کارایی C-1 در سیستم پایدار ژیروسکوپی آن است. این وسیله از یک جفت چرخ که با سرعت ۱۰ هزار دور در دقیقه می‌چرخند و سیستم Gyro با ۱۳۰۰ پوند گشتاور برای کنترل شیب استفاده می‌کند. این امر به C-1 امکان می‌دهد که در هنگام ورود و خروج از پیچ‌ها متمایل شده و تعادلش را حتی در صورت برخورد و تصادف حفظ کند.

مک لارن سازنده اتومبیل‌های مسابقه‌ای، اخیراً مذاکراتی را با شرکت اپل برای ارائه محصولی جدید داشته است. بعید نیست در آینده‌ای نزدیک این موتور خلاقانه را با لوگوی معروف شرکت اپل در خیابان‌ها مشاهده نمایید!

آیدیاز - موتور نیفتادنی آیدیاز - موتور نیفتادنی آیدیاز - موتور نیفتادنی آیدیاز - موتور نیفتادنی آیدیاز - موتور نیفتادنی آیدیاز - موتور نیفتادنی آیدیاز - موتور نیفتادنی

۸۰۰x100

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *